Zakázková výroba nábytku
Na Pilách 249, Oldřichov v Hájích (Liberec)
Tel.: 605 522 225, Email: Info@tjz.cz
 
   
 
     
 

Kuchyně

 

 

Nejvíce linek vyrábíme s pohledovou plochou z masivního dřeva, nebo kombinací dřeva a pravé dýhy. Tyto kuchyně vyrábíme kompletně v naší firmě bez subdodávek dílů z čehož pramení tyto výhody:

 •  Kuchyně je vyrobena jako kusový výrobek, je tedy originální a neopakovatelná, vzniká jako jednotný atypický celek ušitý přímo na míru. Nemáme rozměrové řady, jen doporučujeme rozměry vůči ergonomii postavy člověka a konstrukční pevnosti materiálu. Nevytváříme prázdné prostory a nedoměrky.
 • Výroba součástí (barů, stolů, polic, dvířek, soklů, říms, zářivkových lemů, parapetů a ostatních atypických prvků) je provedena jednou rukou z jednotného materiálu s jednotnou povrchovou úpravou. Celkový dojem je tedy harmonický.
 • Jsme schopni detailně vyřešit dokončovací páce, například ukončení ke stěně.
 • Cena díla, za podmínek „výrobce zákazníkovi“ je i přes tuto individuální péči a kvalitní řemeslnou práci velice příznivá.

O návrhu

Při návrhu kuchyňské linky je důležité zvážit dispozici místnosti. Vše se nehodí do každé kuchyně. V úvahu je třeba vzít  půdorys místnosti pro rozmístění pracovišť. Směr světla od oken a otevřenost prostoru, zvláště ve vztahu k vysokým a hlubokým potravinovým skříním a vysoké lednici.

Dřez by neměl být přímo u varné desky. Varná deska by neměla být nalepená z boku na zdi nebo lednici. Myčka nádobí je vhodná blízko dřezu (i kvůli připojení sítí). Mikrovlnka na pracovní desce zabírá prostor i pro otevírání dvířek, je lepší ji umístit do skříňky. Nezapomeňte také na spotřebiče, které si můžete dokoupit třeba i později ale můžete již počítat s jejich umístěním v kuchyni. Pokud chcete dřez pod oknem, zvažte funkci otvírání okna přes vodovodní baterii, nebo nádobí na odkapávači.

Nejčastější chyby 

 • Návrh kuchyně se dělá až po dostavbě bytu. Rozvody vody, elektřiny, odpad jsou často nevhodně umístěny a návrh se podřizuje namísto potřebám uživatele rozvodům sítí.
 • Zásuvky a přípojky na vodu jsou umístěny špatně vzhledem k návrhu, například přívody pro myčku musí být ve dřezové skříňce, ne za myčkou – tam se nevejdou. Ostatní zásuvky by měly být také volně přístupné a ne za spotřebiči.
 • Je zvolena digestoř pro recirkulaci vzduchu, ačkoli při stavbě bylo jednoduché udělat vývod pro odtahovou verzi.
 • Nízko posazená okna, pod úroveň pracovní desky kuchyně.

Pohledové plochy kuchyně

Pohledové plochy jsou dvířka a zásuvková čílka, otevřené police, sokly, lemy pro krytí zářivkových svítidel, římsy, vše co je viditelné vně kuchyně.

Zatímco korpusy skříněk plní zejména užitnou funkci kuchyně, pohledová plocha tvoří především její vizáž a styl. Například kuchyň se stejnou skříňkovou výbavou, může být výběrem pohledové plochy změněna třeba z moderního stylu na venkovský. Toto image se dá ještě podtrhnout stylovými prvky. Barevnost korpusu by měla ladit s pohledovou plochou ať už v jednotném odstínu, neutrální bílé, nebo barevném kontrastu.

Pohledová plocha z masivního dřeva

Životnost kuchyně je i dvacet let, a je možná nejfrekventovanější místností bytu či domu. Dřevo, přírodní materiál, dotváří atmosféru vašeho domova, neokouká se a stárnutí mu dodává osobité kouzlo. Pokud máte trvalé bydlení, bude to pro vás určitě dobrá investice.

Dřevo je rostlý materiál, masivní v celém svém průřezu. Tím vykazuje vyšší pevnost, a odolnost proti vlhkosti než lisované potahované desky. Poškozené dřevo je opravitelné a i po letech je možné vyrobit dvířka ze stejného dřeva.

Dvířka jsou standardně lakovaná polyuretanovým dvousložkovým lakem MILESI, můžete je tedy otírat vlhkým hadrem.

Sokly jsou samostatné díly, pruhy deskového materiálu připevněné příchytkami k plastovým nožkám kuchyně. Sokly jsou odnímatelné pro občasný úklid pod linkou. Vyrábíme je z těchto materiálů: Masivní dřevo, Laminovaná DTD, Dýhovaná DTD.
K soklu je možné dodat těsnění k podlaze.

Korpusy kuchyně

Základním materiálem pro výrobu korpusů (vnitřní část linky) jsou laminované dřevotřískové desky tloušťky 18mm, olepené hranou tloušťky 0,5mm - materiál ABS (pevný plast). Dřezové skříňky mají olepené hrany desek i v místech spojů.
Do korpusů montujeme zásuvky dle výběru zákazníka, počínaje základním provedením od rakouské firmy MEPLA – ALFIT s kovovými boky a silným dnem.

Na přání vybavujeme skříňky drátěnými koši s mechanickými systémy, tzv. drátěný program, dále odpadkovými koši o různém počtu nádob, velikosti a způsobu otevření.Horní skříňky  jsou vybavené průběžnou závěsnou lištou, která zajišťuje pevné připevnění a rozložení hmotnosti, s dvouosými seřizovacími závěsy.

Spodní korpusy jsou osazené výškově stavitelnými plastovými nožkami pro snadné ustavení na nerovné podlaze. Nožky nejsou pohledové, pomocí dodaných příchytek se k nim připevní odnímatelný sokl.

Pracovní desky

Pracovní desky lze vybrat z mnoha dekorů a materiálů:

 • postformingové desky - dřevotřískové desky s laminátem
 • Technistone desky - umělný kámen
 • desky z přírodního kamene
 • desky Straron - na bázi akrylátových pryskyřic

Vestavné spotřebiče

Montujeme i spotřebiče dodané zákazníkem, nebo zprostředkujeme prodej z „kamenného“ nebo internetového obchodu.    

Světla

Pracovní místa linky osvětlujeme zářivkovými plochými světly umístěnými pod horními skříňkami, na tato světla vyrábíme krycí lemy proti oslnění. Tato světla je možné nahradit halogenovými zabudovanými světly, které se používají i do světelných ramp na horních skříňkách. Pokud chcete světlo z hora a bez rampy, používáme světla na „stonku“, jež jsou připevněna přímo na horních skříňkách.  

Dřezy

Montujeme i dřezy dodané zákazníkem, nebo zprostředkujeme prodej z „kamenného“ nebo internetového obchodu.