Zakázková výroba nábytku
Na Pilách 249, Oldřichov v Hájích (Liberec)
Tel.: 605 522 225, Email: Info@tjz.cz
 
   
 
     
 

Vestavěné skříně

 

 

Skříň je vyrobena jako nábytek do finální podoby na dílně, po té v dílcích převezena na montáž a složena. Je samonosné konstrukce, kotvená jen na několika (cca 4) místech do stěny u které stojí. Nevrtá se do stropu ani do podlahy. Není závislá na nerovné podlaze, má vlastní vyrovnávací prvky, což zlepšuje i chod dveří.

 Tímto odpadá většina prašné a hlučné práce při montáži, kdy se provádí pouze „čistá“ montáž a opracovávají se jen dílce na začištění ke zdi. Čas potřebný k montáži je také kratší.

 Police ve skříni jsou stavitelné po 32 mm kroku v celé výšce prostoru skříně, ten pak využijete beze zbytku a kdykoli změníte jak potřebujete. Přitom nemusíte brát ohledy na vodorovné konstrukční příčky, které u této skříně nejsou, a však skříň je velice pevná, jelikož tuto funkci přejímá každá police. Tyto jsou vybaveny speciálním kováním. K přendání polic není třeba nářadí. Skříně mohou být vybaveny jakoukoli výbavou dle přání zákazníka: výsuvné koše, šuplíky, šatní tyče, výklopné šatní tyče atp.

 Korpus skříně vyrábíme z laminovaných dřevotřískových desek tloušťky  18 a 25mm, které olepujeme plastovými (ABS-ekologickými) hranami tloušťky 2 mm.
Dveře vestavěných skříní dosahují velkých délek, většinou kolem 2,5m. Na takovou délku běžné deskové materiály nevykazují dostatečnou tuhost v ohybu a dveře musí být opatřeny vyztužující lištou ve svislém směru. Kolečka musí být dimenzovaná pro odpovídající hmotnost dveří, jinak se po čase zadřou.

Pro dveře používáme hliníkové eloxované profily v několika barvách, které jsou tužší a nepruží, jako levné typy ocelových profilů. Kolečka používáme s ložisky, vodící koleje hliníkové eloxované v barvách dveřních lišt. Pro posuvné skládací dveře používáme komplety dodané specializovanými firmami přímo na každou zakázku. Na výplně dveří můžeme použít zrcadla, skla, lamino, dýhu, bambus, ratan, loom, kovolamináty (i rustikální) a kombinace těchto materiálů, i na jedněch dveřích s příčkami.